Czy da sie zwiekszyc moc?

Pytania, porady i opinie.

Moderator: Moderatorzy

Postautor: AR Dave » 06-10-2007 08:03

Andrzejsr pisze:
a gdzież to tak sobie zawsze jeżdzisz te 180-200, a koledzy w bemkach więcej w PL ? powiedz, będę omijał.

Pozdrawiam
Andrzej

Oczywiscie ze jezdze, np autostrada wlkp Nowy tomysl - strykow, a najczesciej to gorzow - poznan okolice Kwilcza i Gorzynia lub wylot z poznania na gorzow. Efektem sa przegrzane tarcze bo na tej drodze to trzeba czesto uzywac hamulca.

A taką odpowiedz dostalem z AT2000:

Witam,
Zestawy hamulcowe z tarczami nawiercanymi i nacinanymi EBC 468,00 pln /szt
tarczami nacinanymi x 48 i obr. cieplnie 649,00 pln
/szt

zestawy MAXI tarcze 320 mm / zaciski 10-tłoczkowe/ jarzma/ klocki racing/
przewody 9900,00 pln / kpl.
pzdr
at2000

Wow... 9900 niezła cena

Pozdro
Alfa 156 2,0 '99 selesped
AR Dave

Postautor: filip13 » 07-10-2007 16:13

ricambi pisze:wywalenie katalizatora da odwrotny efekt . sprwdziłem moje auto w chwili zakupu miało strumienice. za duże opróżnianie,jedyne co to kompleksowo cały wydech i dolot . natomiast z tą przepływką od 2.5 to dziwne. co zmieni sam przepływomierz ? podciśnienie w kolektorze będzie to samo więc ilość powietrza nie zmieni się .dodatkowo wydajniejsza pompa sama nic nie zrobi co najwyżej więcej pójdzie na przelew ?może zmiana wtrysków i pompy ? ale wtedy trzeba upchać więcej powietrza żeby skład miesznki był stechiometryczny :roll:

no nie wiem mi wywalenie nic odwrotnego katalizatora nie dalo nie bylo strumiennicy tylko gladka rurka bylo ok akumulator wiekszy Powiem inaczej sprubujcie na kablach odpalic na slabym akumulatorze i porownaj osiagi na dobrym Jest zaskakujaca roznica a i zimma minie przyjazniej :wink: Bardziej wydajna pompa zeby auto w zadnym momencie nie gubilo cisnienia na listwie wiem bo tez sobie zakladalem bylo lepiej A przeplywka wiem ze inni moi klienci tak sie decydowali i mowili ze jest zajefajnie lepiej niz bylo. Mozna tez wymienic w przeplywce termistor i tez dziala i to dobrze jest bardziej czuly na temperature Ale oczywiscie przewaznie wymieniam przeplywki na oczach innych na nowe zeby nie bylo ze zaraz cos tam Dolot tez mozna zmienic sama srednice rury Widziales dolot rodrigeza ? zaje fany moze nie dal mocy ale wyglada lepiej tobie ulzylo ze zrobiles i wcale nie jest drogo Wiadome tez ze te zeczy ktore zrobimy nie zepsuja sie nam z zaskoczenia to Ja tak mialem i w zyciu nie mialem problemu z tymi zeczami i cieszylem sie i bylo tanio i jezdzilo lepiej na 100% Nie ma co robic planow glowicy polerowania kanalow jak nie ma sie tych rzeczy poprawionych. Oczywiscie do tego auto musi byc idealne nie ma mowy o zlym wariatorze wytartych starych szklankach Jak mamy potem zamiary zwiekszyc moc to tez trzeba podmienic panewki korbowe i zrobic tak wlac srodek czyszczacy do silnika 5 do 10 min na odpalonym zgasic zdjac miche wymienic panewki korbowe umyc miche dokladnie zalozyc wlac olej swierzy po 1000 wymienic jeszcze raz Dopiero wtedy mamy pewnosc ze wal nie zgubiu cisnienia na korbach i nam nie poleci u mnie ta operacja wymiana panewek kosztuje 250 zeta do tego panewki jakies 100zl olej i filtry wiadome Satysfakcja ze mozemy potem krecic i pilowac i nic sie nie stanie oczywiscie nie dotyczy to nowych aut. Uwazam ze potakich operacjach mozna dopiero dalej ingerowac w motor efektownie zwiekszajac mu moc. Czyli musi byc starannie przygotowany inaczej beda tylko problemy.
filip13

Poprzednia

Wróć do Porozmawiajmy o Alfie