Problem z ładowaniem 146 1.4ts

Pytania, porady i opinie.

Moderator: Moderatorzy

sznajderro

Problem z ładowaniem 146 1.4ts

Postautor: sznajderro » 04-11-2014 16:32

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Jestem na tym forum nowy więc sie najpierw przywitam - siemka wszystkim :)
Mam w posiadaniu pierwszą swoją Alfę w życiu - 146 1.4 twin spark 1998r w czarnym macie.
Autko bardzo zadbane mechanicznie wizualnie do poprawek - posiadam ją 2 miesiące i zrobiłem przez ten czas 1300km bez awarii - do czasu... hehe skończyło się ładowanie, zaświeciła się kontrolka akumulatora i finisz.
Teraz pytanie do znawcy tematu bo kilka dni ładowania nie bylo tzn cały czas swiecila sie kontrolka ładowania natomiast wczoraj na 10 uruchomień silnika 2 razy kontrolka zgasła, czyli ladowanie było, usterka to szczotki sie skonczyly? czy macie inne opinie? bo podejrzewam gdyby pękła obudowa czy poszla któraś z diód to wcale by nie było ładowania prawda\/

Pozdrawiam wlekbicieli AF.

filip13
Kontaktowanie:

Re: Problem z ładowaniem 146 1.4ts

Postautor: filip13 » 13-11-2014 18:26

Sądząc po twoim opisie sytuacja wygląda tak ze mogły pujść łożyska na alternatorze diody i równiez może być pęknięta obudowa uzwojenie do wymiany Regulator napęcia wykluczam. Trudno jest zdiagnozować setno tematu nie widząc go po ogólnym opisie. Nie napisałeś nic o szumach czy innych dżwiękach.

Wróć do „Porozmawiajmy o Alfie”