Nie działa radio po odpaleniu silnika

Pytania, porady i opinie.

Moderator: Moderatorzy

arek121996

Nie działa radio po odpaleniu silnika

Postautor: arek121996 » 19-11-2014 21:15

Witam wszystkich, jestem od tygodnia posiadaczem Alfy 166 2.0 TS V16 z 1999r. Kupiłem ją z taką wadą, że na postoju ( zgaszony silnik ) radio gra, a po odpalaniu silnika radio przestaje grać, coś w głośniku co jakiś czas pyka, a podczas dłuższej jazdy radio potrafi na chwilę się odezwać. Sprawdziłem zasilanie radia na odpalonym silniku jest coś koło 14 V także nie jest to tego wina. Informacji szukałem na internecie i nie znalazłem rozwiązania tego problemu, na jakiejś włoskiej stronce ktoś coś pisał o złym podłączeniu anteny sprawdzę to na dniach. Zapomniałem napisać Radio jak w alafach 166 jest połączone z wyświetlaczem i oczywiście po odpaleniu pisze stacja jaka jest itd. ale z głośników nic konkretnego się nie wydobywa, cały ten panel ma wejście na kasety, brak nawigacji i tel. ( jest zamontowany mikrofon, ale chyba nie potrzebnie ) Jak ktoś z tym miał podobny problem i go rozwiązał prosił bym o napisanie lub podpowiedzenie co z tym zrobić....

aves89

Re: Nie działa radio po odpaleniu silnika

Postautor: aves89 » 12-04-2016 08:51

Witam, mam ten sam problem. Czy miał ktoś podobny problem lub wie co może być przyczyną? Wszystkie wtyczki, styki, bezpiecznik są ok. Autko to 166 2.5 V6 2002r.

Wróć do „Porozmawiajmy o Alfie”