selespeed problem

Pytania, porady i opinie.

Moderator: Moderatorzy

selespeed problem

Postautor: andi963 » 29-10-2009 16:43

witam.
Jestem posiadaczem alfy romeo 156 Selespeed 1999.
Od już dłuższego czasu mam problem ze skrzynią tj. nie mogę z pierwszego biegu wrzucić na luz, ponieważ wtedy zaczyna migać na wyświetlaczu 1 i muszę wbić 2 i dopiero dać na luz N , wtedy wchodzi. Z pozostałych biegów tj. 2 3 4 5 luz wchodzi bez problemu tylko ta 1 -> N nie wchodzi.
Dodam że w samochodzie jest nowa pompa Selespeed , nowy olej w aktywatorze selespeed zgodny z zaleceniami , nowy olej w skrzyni biegów też taki jak ma być, nowy akumulator , skrzynia jest po regulacji sprzęgła 28.5mm i kalibracji 3x. Ciśnienie jest ok , zero błędów w kompie skrzyni i silnika , wszystko było testowane examinerem tzn każdy element aktywatora działa ok wg. examinera. Jedyne co mnie zastanawia to przygasające światła pojazdu zewnętrzne i wewnętrzne zegary itp. podczas pracy pompy Selespeed - czy może być to wina alternatora który ma 130 000km tylko że daje niby podczas pracy silnika wg. kompa 13.28 a wg multimetru 14.04
Bardzo proszę o pomoc.... :cry:
andi963

Wróć do Porozmawiajmy o Alfie