sprzeglo ?

Pytania, porady i opinie.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kozi_85

sprzeglo ?

Postautor: kozi_85 » 17-09-2010 23:22

WItam

Kolejny problem z moja alfa :( mianowicie piszczenie przy odpalaniu na zimnym silniku, po przejechaniu jakiegos odcinka piszczenie słabnie i w koncu ustaje. Po ostatnim generalnym remoncie silnika sadzilem ze ktoras z rolek piszczy tymbardziej ze dzwiek jest podobny. Byłem autem na kanale i niestety dzwiek dochodzi ze sprzegła :( Przejrzałem forum i widze ze pisaliscie cie juz o podonych sytuacjach, ale nic konkretnego nie moge znaleźć. Co to moze byc ? i czy ewentualnie moge z tym jezdzic ?

Alfe mam juz 7 rok z przebiegiem 169 tys, w tym roku wpakowałem w nią ponad 6 tys od zawieszenia poprzez łożyska, hamulce, sonde, przeplywke, swiece, kable, opony, itd itp. w tym niespodziewany remont silnika za 3,5 tys. Brzydko mowiac ładuje w nia jak glupi bo szkoda sprzedac, przeciez warta jest marne 10 tys. Czeka mnie jeszcze standardowo konserwacja i łatanie podwozia i jakby tego było mało pojawia sie problem sprzegła. 7 lat to chyba dobry staz :) a wiec moge sie osobiscie wypowiedziec na temat tego auta ...Kocham je ale juz nigdy w zyciu nie chce miec alfy ! To jest jak nieszczesliwa miłosc :) Ten samochod naprawde ma cos w sobie ze ciezko sie go pozbyc, mimo swojego wieku robi dalej niesamowite wrazenie na drodze, elegancko sie prezentuje i jazda jest ekskluzywna , poprostu ma to cos, ale .... nie bylo roku zeby sie cos z nim nie działo ! To jest najwieksza skarbonka bez dna jaka moze istniec, jak chiński quad w ktorym po skończonej jezdzie trzeba dokrecac nakretki. Pewnie bede nia jezdzil az sie calkowicie rozkraczy bo sprzedac alfe to jak "wygrac w totka" Drugiego takiego samochodu juz nie kupie nigdy i nikomu nie polece :) Musiałem sie wyżalić ;)
alfa 156 1.6
2000r.

Instalacja gazowa BRC

przebieg 170 tys km

Wróć do „Porozmawiajmy o Alfie”