Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 KM multiair po 60 tys. 3 lata

Pytania, porady i opinie.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ratus1
Kontaktowanie:

Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 KM multiair po 60 tys. 3 lata

Postautor: ratus1 » 08-09-2013 15:27

Szanowni Państwo,
dawno nie pisałem, chociaż 3 lata temu wróciłem do marki, konkretnie kupując Giuliette. Piszę, ponieważ chciałem się podzielić swoimi spostrzeżeniami po 60 tyś. km i 3 latach. Moja Julka to 1.4 170 KM z multiair w wersji distinctive. Samochód ma dodatkowe wyposażenie w postaci pakiet premium, pakiet sport1, pakiet widoczność.
Samochód w trakcie eksploatacji miał wymieniany olej co około 10-15 tys. km i każdy przegląd w ASO, czyli częściej niż przewiduje to książka serwisowa. Samochód prowadzi się znakomicie, z pakietem sport uważam że jest to najlepiej prowadzący się kompakt na rynku w tej cenie (opony 17). Samochód w trakcie eksploatacji spalił średnio 8,6 l/100 km z czego 80% przebiegu to miasto (Warszawa), najniższe spalanie na dystansie 5 tys. km to 6,9 l/100 km z boxem dachowym, prędkość do 120km/h. Uważam że samochód dopiero teraz jest dotarty i spalanie powinno być jeszcze niższe, czyli może to być dobra alternatywa dla diesla. Samochód po tym dystansie jest sztywny, brak zużycia zawieszenia, wszystko działa, troszeczkę trzeszczy boczek w zimne dni:) taki urok. Można powiedzieć że beczka miodu opisana, pora na łyżeczkę dziegciu. Samochód na ostatni przegląd trafił trochę szybciej ponieważ zauważyłem dziwne obroty silnika na wolnych. Okazało się że jest to awaria multiair i trzeba było wymienić cały moduł (cena ok. 3 tys zł bez robocizny) FAP zrobił gest i dostałem to za 30% ceny. Uważam, że przy takim traktowaniu samochodu nie powinien ten system ulec awarii tak szybko, tym bardziej iż alfa reklamuje go jako innowacyjny (ja na nim nie zaoszczędziłem...), dodatkowo po przeglądzie już w domu, sprawdzając poziom oleju kilka dni później zauważyłem iż luźno lata plastikowa pokrywa osłony silnika - okazało się że uchwyty są połamane - ASO nawet się nie zająkneło że coś się stało z tym elementem :) samochód firmowy wiec może myślą że nikt tam nie zagląda od przeglądu do przeglądu.
Wnioski: Samochód jest warty ceny, przyjemnie się prowadzi, w miarę pojemny w środku i bagażniku, przyzwoite spalanie, nie bierze ani kropli oleju (SELENIA PE STAR polecam), jak ktoś lubi ciszę nie jest najlepszym wyborem ze względu na spasowanie kokpitu. Serwis uwinął się szybko z awarią to plus, pozostaje jednak niesmak oraz dziwne przeświadczenie, że chociaż dbałem o samochód, to nie mogę być w dalszej perspektywie, przy tym śmiesznym przebiegu, pewny tego, że nie będzie awarii unieruchamiającej. Akurat kończy mi się leasing - zostały 2 raty, wiec oglądam coś w zamian, i to co spodobało mi się to nowy Lexus IS H300 wersja hybrydowa, gwarancja 3 lata lub 5 do 500tys. km, spalanie na podobnym poziomie, super wyposażenie, z automatem, w cenie podobnej do julki z automatem (134 tys. zł) Pora chyba sprawdzić auto z kraju kwitnącej wiśni, a do jazdy miejskiej zostawiam lancie muse:). pozdrawiam i życzę bezpiecznej i bezawaryjnej jazdy.
AdaS
Alfa Romeo 156 2.0 TS nero fucco
wyprodukowana kwiecień 2000
168 tyś przejechane (S P R Z E D A N A :( )
Lancia Ypsilon 1.3 MJet 2006 45 tys. przejechane (sprzedana)
Lancia Musa 1.4 Platino 07 cud miód
Alfa Romeo Gulietta 1.4 2010 :)

delmarco

Re: Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 KM multiair po 60 tys. 3 lata

Postautor: delmarco » 25-10-2016 15:58

Jestem po takim samym problemie z Giulietta mojej żony. Udało się go usunąć po zastosowaniu preparatu LIQUI MOLY MOTORSPULUNG PŁUKANKA PRO-LINE LM2662. Giulietta ma przebieg 72000 km. Problem ewidentnie jest po stronie oleju, który wg mojego mechanika w tym silniku powinien być wymieniany po 10000 km przebiegu max. Zapomnijmy więc o wymianach co 30000 tak jak zaleca producent !!!

Wróć do „Porozmawiajmy o Alfie”