Focus II 2.0 diesel

Wszystkie tematy, które nie do końca dotyczą Alfy Romeo.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
da_vinci
Kontaktowanie:

Focus II 2.0 diesel

Postautor: da_vinci » 01-02-2008 11:48

Wczoraj jechałem z kolegą jego focusem i pogadaliśmy o autach i o swoich przygodach - kolega opowiedział mi historię jaką miał w tym focusie
Podczas normalnej jazdy nagle zaczęły gwałtownie rosnąc obroty silnika (nie naciskał pedału gazu, wyłączył stacyjkę nadal silink pracował), weszły w czerwone pole
- nastąpił dosyć głośny "wybuch", w lusterku zobaczył czarną chmurę
- silnik zgasł
Ogólnie mechanik stwierdził, że poszło coś z tłokiem i silnik zaczął spalać olej silnikowy wkręcił się na takie obroty, że nie wytrzymał i wybuchł.
Silniczek miał 4 lata więc nie taki stary - auto 110tyś przejechane. Silnik całkiem się posypał i trzeba było cały wymienić. Kumplowi teraz coś się znowu zaczyna dziać z silnikiem i już jest w lekkim stresie po poprzednich przygodach i wydatkach.
Czy w naszych dieslach też takie były przypadki? Bo zerwanie paska to przy tym betka.
Linia jest piękna, logo też, chciałem ją mieć...
i mam Alfa Romeo 146 1,6 TS 1998 SILVER SHADOW :)

Awatar użytkownika
cysio156
Kontaktowanie:

Re: Focus II 2.0 diesel

Postautor: cysio156 » 06-02-2008 13:16

Heh Fordy. Mamy w firmie Focusa 2001 i ma przebiegu 290tys i igła, za to cały zgnity włącznie z podłużnicami. Kompletny szrot.

Od dwóch lat mamy również Transita z silnikiem diesla. Samochód wyprodukowany był w Turcji i teraz uwaga: w ciągu 2 lat 2 razy zmieniany był silnik. Każdy wytrzymał około 30tys km.
156SW 1,8TS
Obrazek

Wróć do „Hyde Park”