Jak pech to pech

Wszystkie tematy, które nie do końca dotyczą Alfy Romeo.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
da_vinci
Kontaktowanie:

Jak pech to pech

Postautor: da_vinci » 08-10-2007 07:43

Kumpel 2 miesiące temu skasował swoją astrę gsi i poszukiwał czegoś zastępczego z uwagi na powiększenie rodziny i rady kolegów także i moje :oops: padło na focusa 1,8 diesla, kolega wziął pożyczkę i wybrał się za granicę po furkę, skąd ściągnął bardzo ładne autko normalnie wszystko wyglądało cacy. I stało się po niecałym miesiącu szczęśliwego użytkowania padł wał i pompa wtrysku - koszt naprawy ponad 5tyś. do tego zawiecha, która wyglądała na OK nadaje się w większości do wymiany - sprawa wyszła po paru przejażdżkach po wrocławskich wertepach. Sam się zastanawiałem nad przesiadką na diesla, a teraz kiszka nawet autko, którym sam latałem i wszystkich chwaliłem focusa 1,8d się rozleciał. Chyba z tą motoryzacją jest coraz gorzej.
Linia jest piękna, logo też, chciałem ją mieć...
i mam Alfa Romeo 146 1,6 TS 1998 SILVER SHADOW :)

motoguzzi

Postautor: motoguzzi » 08-10-2007 14:02

Moja rada : Od jedynastu lat między innymi mam Jeepa szerokiego na 4 litry i sześć cylindrów długości.... ilość awarji : 0 , dokładki za 11 lat jazdy ok 2-3tyś pln. Wniosek : Jeep na co dzień , do miłości tylko Alfa !!!

Awatar użytkownika
nyknow

Re: Jak pech to pech

Postautor: nyknow » 10-10-2007 11:45

da_vinci pisze:Kumpel 2 miesiące temu skasował swoją astrę gsi i poszukiwał czegoś zastępczego z uwagi na powiększenie rodziny i rady kolegów także i moje :oops: padło na focusa 1,8 diesla, kolega wziął pożyczkę i wybrał się za granicę po furkę, skąd ściągnął bardzo ładne autko normalnie wszystko wyglądało cacy. I stało się po niecałym miesiącu szczęśliwego użytkowania padł wał i pompa wtrysku - koszt naprawy ponad 5tyś. do tego zawiecha, która wyglądała na OK nadaje się w większości do wymiany - sprawa wyszła po paru przejażdżkach po wrocławskich wertepach. Sam się zastanawiałem nad przesiadką na diesla, a teraz kiszka nawet autko, którym sam latałem i wszystkich chwaliłem focusa 1,8d się rozleciał. Chyba z tą motoryzacją jest coraz gorzej.

zdarza sie - ale czy to oznacza ze juz nie przesiadziesz sie na diesl'a? zapewniam Cie ze podobne przypadki maja ludzie ktorzy kupili auto na benzynę ;)
posiadałem:
Alfa Romeo 156 1,9 MJet
08'2005 - 90k.km.
Toyota Corolla 1,6
02'2005 - 68k.km.

Awatar użytkownika
nyknow

Postautor: nyknow » 10-10-2007 11:46

motoguzzi pisze:Moja rada : Od jedynastu lat między innymi mam Jeepa szerokiego na 4 litry i sześć cylindrów długości.... ilość awarji : 0 , dokładki za 11 lat jazdy ok 2-3tyś pln. Wniosek : Jeep na co dzień , do miłości tylko Alfa !!!

jeep - ok ale na codzien to troche malo wygodne auto - czy nie?
posiadałem:

Alfa Romeo 156 1,9 MJet

08'2005 - 90k.km.

Toyota Corolla 1,6

02'2005 - 68k.km.

Awatar użytkownika
da_vinci
Kontaktowanie:

Re: Jak pech to pech

Postautor: da_vinci » 11-10-2007 08:33

nyknow pisze:zdarza sie - ale czy to oznacza ze juz nie przesiadziesz sie na diesl'a? zapewniam Cie ze podobne przypadki maja ludzie ktorzy kupili auto na benzynę ;)

No tak masz rację, benzyna pewnie jest tańsza w naprawach ale droższa w utrzymaniu.
Linia jest piękna, logo też, chciałem ją mieć...

i mam Alfa Romeo 146 1,6 TS 1998 SILVER SHADOW :)

Wróć do „Hyde Park”