Ubezpieczenie auta - problem

Wszystkie tematy, które nie do końca dotyczą Alfy Romeo.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Maciej Loret
Kontaktowanie:

Ubezpieczenie auta - problem

Postautor: Maciej Loret » 07-11-2007 18:41

Witam.

Kupiłem auto. Przepraszam, Mazdę... :mrgreen:
Dnia to było 30.08 i taka data jest na umowie kupna/sprzedaży.
Auto miało OC wykupione przez poprzedniego właściciela w Warcie - na potwierdzeniu polisy, który to papier dostałem od poprzedniego właściciela, napisano, że okres ubezpieczenia od 2007-02-23 do 2008-02-23.
Jako, że było późnawo, dopiero następnego dnia ( 31.08 ) ubezpieczyliśmy auto - jak zawsze -> OC, AC, NNW i Assistance. Od paru lat ubezpieczamy auta u brokera i i tak było tym razem. Jak zawsze broker tego samego dnia wypowiedział OC poprzedniego właściciela. Mam na to pisemnie potwierdzenie. Broker twierdzi, że tego samego dnia wysłał potwierdzenie do Warty.

Pod koniec października dostaliśmy z Warty pisemko, że wzywają nas do zapłaty około 30PLNów za 30-dniowy okres ochronny od dnia zakupu auta. Nie mam przy sobie tego pisemka - będę miał jutro.
W rozmowie telefonicznej z panią z Warty, dowiedzieliśmy się tylko, że wszystko dzieje się na podstawie Ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych: http://prawo.ryzyko.pl/?l_menu=234 , a w szczególności artykułu 31.

Przejrzałem artykuły 28-32 i nic specjalnego nie wypatrzyłem...

O co tu chodzi??? Ktoś może mi to wyjaśnić???

Awatar użytkownika
da_vinci
Kontaktowanie:

Postautor: da_vinci » 08-11-2007 08:07

Wygląda na to, że broker się spóźnił, a Wartę interesują dokumenty u nich a nie u brokera.
Linia jest piękna, logo też, chciałem ją mieć...
i mam Alfa Romeo 146 1,6 TS 1998 SILVER SHADOW :)

Awatar użytkownika
Maciej Loret
Kontaktowanie:

Postautor: Maciej Loret » 08-11-2007 08:24

da_vinci pisze:Wygląda na to, że broker się spóźnił, a Wartę interesują dokumenty u nich a nie u brokera.

Możliwe. Choć nigdy z brokerem nie miałem żadnych problemów i stawiam raczej na Wartę...

Awatar użytkownika
Maciej Loret
Kontaktowanie:

Postautor: Maciej Loret » 08-11-2007 13:45

Niestety będę chyba musiał to zapłacić.
Wypowiedzenie Umowy przez kupującego nie powoduje ustanie umowy ubezpieczeniowej.
Trzeba zapłacić za 30 dni i tyle...

tomass
Kontaktowanie:

Postautor: tomass » 08-11-2007 15:30

Maciej Loret pisze:Niestety będę chyba musiał to zapłacić.
Wypowiedzenie Umowy przez kupującego nie powoduje ustanie umowy ubezpieczeniowej.
Trzeba zapłacić za 30 dni i tyle...

w link 4 na polisie pisze że w przypadku wypowiedzenia pobierają jaką część na koszty manipulacyjne z tego co pozostaje na polisie tylko nie pamietam już czy za 30 dni czy 10%...
była 156 Obrazek 1,8TS `02
zafira B 1,9 cdti (powered by alfa romeo)

Awatar użytkownika
Maciej Loret
Kontaktowanie:

Postautor: Maciej Loret » 08-11-2007 16:22

tomass pisze:w link 4 na polisie pisze że w przypadku wypowiedzenia pobierają jaką część na koszty manipulacyjne z tego co pozostaje na polisie tylko nie pamietam już czy za 30 dni czy 10%...

Nie o to chodzi. Muszę zapłacić za 30 dni używnia polisy poprzedniego właściciela. Mimo, że nie miałem żadnej szansy ani wcześniej wypowiedzieć tej polisy ani wykupić innej. Taki haracz...

tomass
Kontaktowanie:

Postautor: tomass » 12-11-2007 15:52

dobrze ze tylko 30 plnów.... ja kupilem samochód 02.06 z ubezpieczeniem do 14.08w link4, ubezpieczyłem go 03.06 w uniqa, po tygodniu wysłałem wypowiedzenie- a niech poprzednik wydrze od nich jeszcze miesiąc ubepzieczenia ja i tak mam nowe, a myślałem ubezpieczyć po swojemu jak to się skończy, ale... Pod koniec sierpnia przychodzi do mnie awizo na 1300plnów, drugie OC od link4. Po ingerencji telefonicznej okazało się zę nie dostali żadnego pisma ode mnie i zgodnie z usatwą za niewypoweidzenie w terminie ubezpieczenia musze przez rok je kontynuować. Trochę się znimi handryczyłem, zaśwaidczzenia itp sprawy i świadkowie zdarzenia wysyłania.... Uwzględnili zniżki i tak czy siak musialem zapłacić całe 665, 48pln i mam dwa ubezpieczenia bo nie moge im udowodnić że nie wyslałem im jakiejś kartki czy przez pomyłkę innego dokumentu...albo poczta dała ciała albo wrzucili moje wypowiedzenie w zniszczarkę, o co barzdziej ich posądzać jestem w stanie. Pier&*(^&e LINK4 i wam też odradzam tą ubezpeiczalnię. Dla porównania: 60%OC brak zwyżek wiekowych itp
uniqa: 352 zł i te same warunki link4: 665,48 zł.
Więc sobie myślę walnę szwagra i z dwóch OC odbeirzemy odszkodowanie, ale nieeeee i tak moge korzystać tyko z tego pierwszego znaczy z link4.... Aż kusi mnie żeby walnąć ich na sporą kasę, a niech mają...
była 156 Obrazek 1,8TS `02
zafira B 1,9 cdti (powered by alfa romeo)

Wróć do „Hyde Park”