Win XP OEM

Wszystkie tematy, które nie do końca dotyczą Alfy Romeo.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Maciej Loret
Kontaktowanie:

Win XP OEM

Postautor: Maciej Loret » 20-02-2010 19:19

Witam.

Czy aukcje na Allegro z WinXP w okolicach 100PLN, to legalne oprogramowanie?
Np.:
http://www.allegro.pl/item929304691_ms_ ... ktura.html
http://www.allegro.pl/item929315408_win ... a_poz.html
http://www.allegro.pl/item929786674_ory ... mocja.html

Jest to legalne?
Jakieś minusy w stosunku do WinXP kupionego z nowym komputerem?

Awatar użytkownika
lukpcn
Kontaktowanie:

Re: Win XP OEM

Postautor: lukpcn » 20-02-2010 23:38

Maciej Loret pisze:Witam.

Czy aukcje na Allegro z WinXP w okolicach 100PLN, to legalne oprogramowanie?
Np.:
http://www.allegro.pl/item929304691_ms_ ... ktura.html
http://www.allegro.pl/item929315408_win ... a_poz.html
http://www.allegro.pl/item929786674_ory ... mocja.html

Jest to legalne?
Jakieś minusy w stosunku do WinXP kupionego z nowym komputerem?

1. pozycja Odpada - OEM musi być ze sprzętem
2. Myśle, że może - pod warunkiem że sprzęt o którym mowa spełnia warunki określone przez MS w sprzedaży OEM
3. Odpada - to jest werjsa dla komputeraz DELL i jeśli sprzedawca mówi że można to instalować na innym kompie to po prostu szuka jelenia

tak myślę, ale głowy nie dam ;)
Jest: Mazda 6 2.0 147KM :)
Była: 145 1.4 TS 16V Blue Cosmo :)
Muzyka Royalty Free: www . RoyaltyFreeHeaven . com

Awatar użytkownika
lukpcn
Kontaktowanie:

Postautor: lukpcn » 20-02-2010 23:40

nie ma różnicy czy kupisz winxpOEM z nowym kompem czy dokupisz z jakimś sprzętem.... po prostu powiązane zostanie z konfiguracją kompa i nie będzie można potem zastosować na innym kompie.

Awatar użytkownika
Maciej Loret
Kontaktowanie:

Postautor: Maciej Loret » 21-02-2010 00:33

lukpcn pisze:nie ma różnicy czy kupisz winxpOEM z nowym kompem czy dokupisz z jakimś sprzętem....

Kupuję do starego grata. Czy dokupienie ze sprzętem a potem zniknięcie/zniszczenie/kradzież/whatever oznacza, że zostaję z nielegalnym Windowsem?
A jeśli kupię mimo to taki ćwierć-legalny, to będzie możliwość normalnego jego funkcjonowania - głównie mam na myśli aktualizacje?

Awatar użytkownika
lukpcn
Kontaktowanie:

Postautor: lukpcn » 21-02-2010 01:04

Maciej Loret pisze:
lukpcn pisze:nie ma różnicy czy kupisz winxpOEM z nowym kompem czy dokupisz z jakimś sprzętem....

Kupuję do starego grata. Czy dokupienie ze sprzętem a potem zniknięcie/zniszczenie/kradzież/whatever oznacza, że zostaję z nielegalnym Windowsem?
A jeśli kupię mimo to taki ćwierć-legalny, to będzie możliwość normalnego jego funkcjonowania - głównie mam na myśli aktualizacje?

OEM jest powiązany z kompem na którym został zarejestrowany.... zmieniasz kompa = kupujesz nowego OEM'a

wersja BOX daje możliwość przenoszenia win'a z kompa na innego kompa

także jeśli nie masz sprzętu na którym zarejestrowałeś OEM'a to nie uruchomisz go na innym sprzęcie już.... (może są jakieś cudowne sposoby ale to już nie liczyłbym na windows update itd.)

Awatar użytkownika
Maciej Loret
Kontaktowanie:

Postautor: Maciej Loret » 21-02-2010 01:12

lukpcn pisze:OEM jest powiązany z kompem na którym został zarejestrowany.... zmieniasz kompa = kupujesz nowego OEM'a

W wielu aukcjach napisano, że koperty nie były otwierane, a Windows nie był instalowany ani rejestrowany... Cuda czy prawda?

Awatar użytkownika
lukpcn
Kontaktowanie:

Postautor: lukpcn » 21-02-2010 01:18

Maciej Loret pisze:W wielu aukcjach napisano, że koperty nie były otwierane, a Windows nie był instalowany ani rejestrowany... Cuda czy prawda?

No wiesz.... jak to na aukcjach... może być prawda ale nie musi... ;) zależy na jakiego sprzedawce trafisz...

Awatar użytkownika
Maciej Loret
Kontaktowanie:

Postautor: Maciej Loret » 21-02-2010 09:30

lukpcn pisze:No wiesz.... jak to na aukcjach... może być prawda ale nie musi... ;) zależy na jakiego sprzedawce trafisz...

Miałem na myśli co innego. Jeśli kupię Windowsa, który nie był zarejestrowany, to będę miał ćwierć legalny ale normalnie działający system z możliwością aktualizacji?

Awatar użytkownika
lukpcn
Kontaktowanie:

Postautor: lukpcn » 21-02-2010 10:20

Maciej Loret pisze:
lukpcn pisze:No wiesz.... jak to na aukcjach... może być prawda ale nie musi... ;) zależy na jakiego sprzedawce trafisz...

Miałem na myśli co innego. Jeśli kupię Windowsa, który nie był zarejestrowany, to będę miał ćwierć legalny ale normalnie działający system z możliwością aktualizacji?

Czemu ćwierć legalny? Jeśli kupisz nierejestrowanego OEM'a z nakleją z hologramem oraz oryginalną płytą + do tego na fakturze będzie sprzęt jakiś (zgodny z wytycznymi MS dotyczącymi sprzedaży OEM) to masz w pełni legalny windows

Awatar użytkownika
Maciej Loret
Kontaktowanie:

Postautor: Maciej Loret » 21-02-2010 11:34

lukpcn pisze:Czemu ćwierć legalny? Jeśli kupisz nierejestrowanego OEM'a z nakleją z hologramem oraz oryginalną płytą + do tego na fakturze będzie sprzęt jakiś (zgodny z wytycznymi MS dotyczącymi sprzedaży OEM) to masz w pełni legalny windows

Ćwierć-legalny bo OEM powinien być z jakimś hardware'm. Ja bym kupił gołego, w dodatku zwykle są z napisem HP albo Dell na płycie CD...

Awatar użytkownika
lukpcn
Kontaktowanie:

Postautor: lukpcn » 21-02-2010 11:41

Maciej Loret pisze:Ćwierć-legalny bo OEM powinien być z jakimś hardware'm. Ja bym kupił gołego, w dodatku zwykle są z napisem HP albo Dell na płycie CD...

Jeśli kupisz gołego czyli na fakturze nie będzie wymienionego sprzętu z którym został on nabyty to jest to niezgodne z licencją a więc wydałeś pieniądze w błoto....

to samo tyczy się windowsów dedykowanych do konkretnych komputerów... jeśli masz kompa DELL to owszem ktoś ci może wystawić fakture na windowsa OEM ale by musiał także wystawić na fakturze kase za lapa.. a tego nie zrobi....

Awatar użytkownika
Maciej Loret
Kontaktowanie:

Postautor: Maciej Loret » 21-02-2010 13:56

lukpcn pisze:Jeśli kupisz gołego czyli na fakturze nie będzie wymienionego sprzętu z którym został on nabyty to jest to niezgodne z licencją a więc wydałeś pieniądze w błoto....

Dowód zakupu jest mi w ogóle potrzebny do czegoś?

lukpcn pisze:to samo tyczy się windowsów dedykowanych do konkretnych komputerów... jeśli masz kompa DELL to owszem ktoś ci może wystawić fakture na windowsa OEM ale by musiał także wystawić na fakturze kase za lapa.. a tego nie zrobi....

To co mam zrobić, żeby nie zwiększyć pięciokrotnie wartości starego grata, kupując Windowsa XP?

Awatar użytkownika
lukpcn
Kontaktowanie:

Postautor: lukpcn » 21-02-2010 14:10

Maciej Loret pisze:Dowód zakupu jest mi w ogóle potrzebny do czegoś?

W naszym kraju dowodem legalności oprogramowania jest przede wszystkim faktura... a w przypadku windowsa także naklejka z numerem licencyjnym na stałe przyklejona do sprzętu na którym jest zainstalowany - co do płyty to nie wiem czy musi być oryginalna czy może być kopia

Wróć do „Hyde Park”