Zaskoczony Golf4

Wszystkie tematy, które nie do końca dotyczą Alfy Romeo.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
da_vinci
Kontaktowanie:

Zaskoczony Golf4

Postautor: da_vinci » 12-12-2006 09:33

Wczoraj miałem spotkanie z gościem, który przyjechał do mnie bardzo fajnym srebrnym golfem4 2002r(zapewne niektórzy wiedzą, że to auto mi się zawsze podobało) i z racji mojego zainteresowania popytałem się jak mu się jeździ (tu podaję opinię gościa nie moją) i tu mnie zaskoczył ponieważ narzeka na to auto, że twarde, że skrzypi i że zimą całe trzeszczy - normalnie zrobiłem duże oczy, do tego chce je sprzedać.
Linia jest piękna, logo też, chciałem ją mieć...
i mam Alfa Romeo 146 1,6 TS 1998 SILVER SHADOW :)

Awatar użytkownika
rigobert
Kontaktowanie:

Postautor: rigobert » 13-12-2006 13:51

W sumie nie miałem zamiaru tego pisać, żeby ktoś nei zarzucił mi że jestem stronniczy, ale skoro da_vinci założył podobny temat to..

..obiektem mojej opowieści jest Audi A4.
Posiadaczem takiego wozu stał się mój kolega (dostał go od wspólnika..)
Nówka sztuka z sierpnia, pełen wypas z nawigacją i wszystkimi możliwymi bajerami. O wyjątkowości tego samochodu niech świadczy to, że był sprowadzany na zamówienie z Niemiec bo w Polsce ta opcja nie była dostępna. Zamontowany jakiś mega system audio ze wzmacniaczem na każdy głosnik. Pełen serwis. Kosztowało to cacko blisko 200tys złoty.

I samo auto sprawia bardzo dobre wrażenie. Nawet zgrabnie wygląda, w środku też elegancko z całą masą bajerów.
Automatyczna skrzynia, do tego mocny diesel, twarde zawieszenie i miło się tym jeździ.

Ale..
Wielokrotnie na tym forum wiele osób narzekało na skrzypienie plastików. To zapraszam do tego audi..
Jak to kolega mówi; Dobrze, że mam dobre audio w samochodzie..
Skrzypienie plastików jest przerażające (17kkm przejechane). A szczytem jest już podłokietnik. Każde minimalne jego dotknięcie powoduje okropne skrzypienie. Wygląda jakby był złożony z losowych elementów. W życiu z taką tandetą się nie spotkałem. Normalnie nie chciało mi się wierzyć, bo mimo wszystko audi uważałem za solidne samochody.
Ja osobiście nie słyszałem, ale podobno na nierównościach podobne efekty daje deska z zegarami. Swoją drogą bardzo ładne zegary.

Poza wrażeniami dźwiękowymi auto sprawia bardzo dobre wrażenie. Wygląda na bardzo przemyślane. Masa schowków, podświetlenie pod fotelem, pod drzwiami, automatyczne żaluzje, szyberdach i wiele wiele innych gadżetów i wszystko zepsute przez plastiki...
Jest AlfaRomeo 166 Q2 2.5v6 napędzana elpidżi
Była Alfa Romeo 147 1.6TS '01 (2008-2013)
Jest Alfa Romeo 145 1.6TS '98
Był Fiat 126p '87 48kkm od 24.06.06 w samochodowym niebie

Wróć do „Hyde Park”